Њуман: Платив 9.000 долари за да ме тестираат и не ми ги дадоа резултатите од тестот

Познатиот актер Даниел Њуман вели дека платил скоро 10 000 американски долари за да се тестира за вирусот корона, бидејќи според него бил во контакт со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска, на редовната прес конференција, Министерот за здравство, Доц. Д-р. Венко Филипче упати порака до сите граѓани дека ова се времиња и ситуации во коишто ...
| | веќе видена | слични

Елена Иванова, студентка од Струмица која пред дваесетина дена се вратила од студиите во Германија, бидејќи факултетот каде што студира бил затворен, преку ...
| | веќе видена | слични

Се работи за наши граѓани кои се враќааат во својата земја од различни страни на светот. Во вакви моменти секој се чуствува најбезбедно дома, меѓу своите ...
| | веќе видена | слични

По реакцијата на граѓани за лицата кои доаѓаат од странство и се во државен карантин, министерот Филипче рече дека тие не се никаква опасност по никого во ...
| | веќе видена | слични

Денес на пресконференција на министерот Венко Филипче беше запрашан за состојбата на коронавирусот во Велес.На министерот му беше посочено дека во изјавите на ...
| | веќе видена | слични

Гоце Голомеиќ еден од сопствениците на Рагуза 360 кој по симпозиумот на дерматолозите во нивниот ресторан се шират шпекулации и невистини. Тој се огласи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со ова известување, сакам да го појаснам случајот, кој го следа дезинформации и обид за ширење паника од национален медиум, со што е нанесена штета на работата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 559 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 197 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Њуман: Платив 9.000 долари за да ме тестираат и не ми ги дадоа резултатите од тестот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: