Убавина: Седете дома и сами извадете си го гел лакот


 Заедно со изолацијата и намалувањето на контактот со луѓе, си доаѓаат и женските проблеми, на пример – подраснати нокти. Доколку немате друг избор, освен да ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот воспостави повисоки критериуми и мерки за хигиена, кои вклучуваат детално миење на рацете, темелно и внимателно. Но, она на кое ...
| | веќе видена | слични

Козметичките салони станаат дел од наште животи, без кои скоро и да не можеме. Сепак, поради целокупната ситуација и пандемијата во големиот број земји, ве ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг го најави дневниот ред на утрешниот министерски совет, кој за првпат ќе се одржи на видео-конференција ...
сите 359 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 266 | | | веќе видена

По повод објавените информации во медиумите за примена на мерки за помош на економијата преку интервенција во вториот столб од пензискиот систем на Република ...
сите 207 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 308 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убавина: Седете дома и сами извадете си го гел лакот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: