Левица: Вработените во фабрика во Кичево сѐ уште работат без сапун, маски и ракавици

Политичката партија Левица објави дека периодов добиле голем број пријави за ненајавени отпуштања, доцнење со плати и непочитување на препораките за заштита на ...
| | веќе видена | слични

Како партија која ги застапува интересите на трудот, ја известуваме јавноста дека до нас пристигнаа пријави од работници кои што сакаат да останат анонимни. ...
| | веќе видена | слични

Вработени лица во велешката фирма „ЕуроБрик“ ( поранешно „Киро Ќучук“) се жалат дека шест месеци немале потпишано договор за работа и во истиот период немале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деновиве добивме дојави дека во странската инвестиција во Кичево, компанијата “Џојсон Сејфти Системс” (поранешно “Ки Сејфти Системс”) во тек е активно бркање ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ситуацијата во најголем дел од прилепските фирми станува алармантна. Секојдневно добиваме дојави за крајно опасен и несериозен пристап и кршење на практиките ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од политичката партија „Левица“ информираат дека секојдневно добиваат анонимни пријави за манипулирање и кршење на работничките права, како и зачестени масовни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 687 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 448 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 165 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица: Вработените во фабрика во Кичево сѐ уште работат без сапун, маски и ракавици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: