ДВЕ НОВИ ЖРТВИ ВО СРБИЈА - Коронавирусот досега одзеде шест животи

10 копии

Институтот за јавно здравство на Косово (ИШПК) информира вечерва за 13 нови случаи кои, од извршените испитувања во текот на денот, резултирале позитивни на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првото лице од Косово кај кое беше откриено присуството на Ковид-19, 77-годишен маж од Витина, и во второто испитување во Инфективната клиника на Клиничкиот и ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии
3 копии

Во Клиничкиот центар во Војводина почина жена, тоа е официјално 14 жртва на коронавирусот во Србија. Ова е четврт случај на починат од околината на Војводина. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тројца од вкупно 45-мината испитаници кои беа тестирани денеска во Лабораторијата за молекуларна микробилогоја на Институтот за јавно здравство на Косово ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 400 | | | веќе видена

Попладнево околу 17 часот на инфективното одделение во велешката болница почина 61 годишна пациентка од Велес. Пациентката била во тешка здравствена состојба ...
сите 128 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВЕ НОВИ ЖРТВИ ВО СРБИЈА - Коронавирусот досега одзеде шест животи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: