Утрово нема информации за нови заболени од Ковид -19, бројката е 177 инфицирани


Пациентката беше на  66 година возраст, таа неколку денови беше во тешка состојба и на машина за дишење . Бројот на новозаболени во претходните два дена беше ...
| | веќе видена | слични

Отворена е нова вев страница во врска со новиот коронавирус, каде се собрани сите податоци за Ковид-19, coronavirus.gov.mk, рече министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Пикот на коронавирусот се очекува на крајот на месецот, јавуваат надлежните Здравствените власти се подготвуваат за пикот на коронавирусот, кој според ...
| | веќе видена | слични

Според последните статистички податоци податоци на министерството за здравство може да се забележи дека за првпат во Дебар, градот каде што се прогласи кризна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мобилната болница поставена во близина на Универзитетската Клиника за инфективни болести е подготвена да прими пациенти со коронавирус. Во неа, како што најави ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа нема ниту еден нозозаразен пациент во едно од жариштата на коронавирусот во Македонија. Имено, според последните податоци од македонското ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во државава се регистрирани нови 30 случаи на заразени со коронавирусот, односно по градови, 12 случаи има во Скопје, девет во Прилеп, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 569 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 490 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 94 | | | веќе видена

Министерството за здравство објави денеска дека вкупниот број на позитивни велешани на коронавирусот изнесува осум. Според оваа евиденција во изминатите 24 ...
сите 132 | | | веќе видена

Освен епидемија на корона имаме пандемија на економско незнаење на владата и Заев на чело, пишува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.„Освен што ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утрово нема информации за нови заболени од Ковид -19, бројката е 177 инфицирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: