Денеска требаше да биде спектакл, но продолжува сонот за пласман на ЕП! (ВИДЕО)


Поради епидемијата на коронавирусот одложени, прекинати се многу спортски натпреварувања, а помеѓу нив е и фудбалскиот меч помеѓу репрезентациите на Македонија ...
| | веќе видена | слични

Белорусија е единствената европска земја во која сè уште се игра фудбал. Белорусите не се грижат премногу за пандемијата на коронавирус. Дури и трибините не се ...
| | веќе видена | слични

За разлика од остатакот на светот, Белорусија е единствената земја во која фудбалот не застанува во моментот на борба со пандемијата на коронавирусот. Во ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден 28 март 2017 година најдобрата македонска фудбалска репрезентација триумфираше во пријателски натпревар против селекцијата на Белорусија со 3:0. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што знаеме, моментално Европа е епицентарот на епидемијата коронавирус, но на Стариот континент постои една земја во која нема радикални промени во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска требаше да биде спектакл, но продолжува сонот за пласман на ЕП! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: