Со изведба на „Parla piu piano“ Ѓиновска – Илковска порача: Ќе го победиме вирусот! (ВИДЕО)


-Согласно препораките од надлежните инстуции сите манифестации се одложени. Но гледачите со задоцнување сепак ќе можат да го видат коцертот. Сметам дека ...
| | веќе видена | слични

Бојана Атанасова, магистер по јавно здравје и поранешен шеф на кабинет на министерот за здравство Венко Филипче во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ ...
| | веќе видена | слични

Владимир Мартиновски, поет, раскажувач, есеист, теоретичар, преведувач во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за интересот и заложбата на студентите ...
| | веќе видена | слични

-Дебар на 13 март беше прогласан како кризно подрачје. Вирусот беше импортиран од Италија. Луѓето ги почитуваат мерките од Владата, добро ги знаат опасностите ...
| | веќе видена | слични

-Боговиње со Коронавирусот се справува исто како и цел свет. Дел од вработените работат дома. Како кризен штаб имаме секојдневни средби и ги почитуваме ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Неготино Тони Делков во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ брифираше за состојбата во општината. -Со цел справување со КОВИД-19 општина ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Валандово Перо Костадинов во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за состојбата во општина Валандово. -Сите надлежни институции ...
| | веќе видена | слични

Блерим Беџети, градоначалникот на Сарај во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ изјави дека се почитуваат мерките за заштита предложени од Владата. -Немаме ...
| | веќе видена | слични

Оливер Јосифовски, основачот на Љубојна во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ сподели видео со цел да покажат како преку музика можеме да се бориме со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 625 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 337 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 226 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 183 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 466 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со изведба на „Parla piu piano“ Ѓиновска – Илковска порача: Ќе го победиме вирусот! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: