Бројот на заразени со коронавирус во Италија паѓа четири дена по ред


2 копии

Бројот на новозаразени со коронавирус во Италија паѓа веќе четврти ден по ред, што укажува на стабилизирање на кризата.Размерите на епидемијата во Италија е ...
| | веќе видена | слични

Бројот на смртните случаи како последица од заразата со новиот тип коронавирус во Италија и во средата се зголеми за повеќе од 700 лица, а високи функционери ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нова жртва од Ковид-19 е регистрирана во Албанија, вкупно 12 починаа, a 223 се заразени . Во Италија карантинот продолжен до католичкиот Велигден, до 12 април. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Забавувањето на ширењето на ковид-19 во Италија е добар показател и експертите очекуваат врв на епидемијата во земјата во текот на оваа недела, пишува српски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на заразени со коронавирус во Италија паѓа четири дена по ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: