Ентони Џошуа во самоизолација бидејќи се сретна со принцот Чарлс


2 копии

Боксерскиот првак во тешка категорија Ентони Џошуа се наоѓа во самоизолација откако се сретна со британскиот принц Чарлс кој е позитивен на новиот коронавирус. ...
| | веќе видена | слични

Британскиот боксер Ентони Џошуа е во изолација по средбата со принцот Чарлс кој е позитивен на коронавирусот, потврди денеска неговиот портпарол. Претходно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во овој момент се изработува решението кое ќе бара законска измена со цел породилното отсуство да се продолжи, затоа што на мајките на кои им завршува во овој ...
сите 803 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 191 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје вчера попладне поднесе предлог за издавање казнен налог против уште три лица поднесе, заради „Непостапување според ...
сите 296 | | | веќе видена

Многу е тешко за економските аналитичари, вклучително и за меѓународните финансиски институции, да ги предвидат случувањата за време на кризата со епидемијата ...
сите 154 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ентони Џошуа во самоизолација бидејќи се сретна со принцот Чарлс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: