Еден милион денари донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

13 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев потпиша договор за донација во висина од еден милион денари со првиот човек на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии
3 копии

Директорот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги Зоран Трајчевски во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија посочи дека министерот ...
| | веќе видена | слични

По пожарот во кој изгоре опремата и просториите на регионалната ТВ Канал ВИС во зградата од поранешната струмичка касарана, редакцијата времено почна да работи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со договорот, што беше потпишан вчера, Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги му донира на Министерството за внатрешни работи еден милион денари, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МВР доби донација од АМВУ еден милион денари, а министерот Чулев на својот фејсбук-профил напиша:Еден милион денари – донација од АВМУ за заштитна опрема за ...
| | веќе видена | слични

Утрово околу 2 часот по полноќ, од засега сеуште непознати причини, избувна пожар во зграда од поранешната струмичка касарна каде функционираат повеќе приватни ...
| | веќе видена | слични

Медиумскиот регулатор АВМУ утре потпишува договор со телевизиите и радијата за враќање на парите што радиодифузерите ги платиле на агенцијата како надоместок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден милион денари донација од АВМУ за заштитна опрема за полициските службеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: