Марка: Трансферот на Мбапе во Реал ова лето е невозможна мисија


Фали Рамадани повторно ќе направи голем трансфер, иако тетовецот е под истрага во Шпанија за перење пари. Негов играч е одличниот Сенегалец Калиду Кулибали, за ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека Фали Рамадани успеа да направи уште еден голем, мега-трансфер. Калиду Кулибали е пред потпис со ПСЖ, да потсетиме дека менаџерот кој потекнува од ...
| | веќе видена | слични

Килијан Мбапе донираше голема сума пари за помош на најзагрозените категории на луѓе во Франција, а средствата се префрлени во фондацијата „Аби Пјер“. По ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 338 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 305 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 69 | | | веќе видена

Заев не обезбеди пари навреме, ќе плаќаме скапи камати, потребно е итно спроведување на антикризните мерки Факти кои го одбележаа денот: 1. Заев не обезбеди ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марка: Трансферот на Мбапе во Реал ова лето е невозможна мисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: