Моќна витаминска бомба: Рецепт за вкусен и здрав пијалок полн со минерали

Здрав овошен пијалок – совршена дневна доза на витамини, минерали и антиоксиданти! Наполнете го своето тело со минерали и антиоксиданти! Состојки: 50 гр. ...
| | веќе видена | слични

Состојки за фил: 200 гр чоколадо 100 гр маргарин 250 мл хопл 200 гр печени и исчистени лешници Подготовка: Прво во сад растошете го маргаринот и чоколадото, а ...
| | веќе видена | слични

За домаќинките кои не се баш вешти во кујна или немаат многу време за подготвување, ова е совршен рецепт. Што е уште подобро, тортата е посна, па ќе се ...
| | веќе видена | слични

Во време на пандемија на коронавирус, експертите апелираат на секој можен начин да го зајакнете имунолошкиот систем кој е клучен во одбрана од Ковид-19. Сепак, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моќна витаминска бомба: Рецепт за вкусен и здрав пијалок полн со минерали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: