Поранешниот претседател на Јувентус го критикуваше Роналдо затоа што избегал од Италија

9 копии

Торино, 26 март 2020 (МИА) – Поранешниот претседател на Јувентус, Џовани Коболи Џили, го критикуваше напаѓачот Кристијано Роналдо за однесувањето во време на ...
| | веќе видена | слични

Откако поранешниот претседател на Јувентус, Џиљи, го критикуваше Кристијано Роналдо дека се сликал само покрај базени и дека го излажал клубот дека ќе си оди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кристијано Роналдо сподели семејна фотографија со неговата мајка, откако таа беше пуштена од болница оваа недела по мозочниот удар. Долорес Авеиро беше пуштена ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо се поднови со ново „Бугати“ вредно 9,5 милиони евра, пренесуваат германските медиуми. Поради ...
| | веќе видена | слични

Пред да настане големата криза со коронавирусот, Кристијано Роналдо се најде во една навистина неблагодарна ситуација и мораше ургентно да замине во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Јувентус, Џовани Коболи Џиљи, е најжесток во критиките упатени кон Кристијано Роналдо во Италија. Голгетерот на Јуве го избегна ...
| | веќе видена | слични

Кристиано Роналдо веќе неколку недели се наоѓа во родната Мадеира. Роналдо отпатува во Португалија за да биде покрај неговата мајка која имаше мозочен удар. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 559 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 197 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот претседател на Јувентус го критикуваше Роналдо затоа што избегал од Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: