Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19


Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на болницата во Бергамо објави дека сите 40.000 навивачи кои биле на мечот Аталанта-Валенсија во Милано се заразени. Лука Лорини објаснува дека ...
| | веќе видена | слични

Директорот на болницата во Бергамо, Лука Лорини, се согласува со теоријата на „биолошка бомба“ што „експлодираше“ на натпревар помеѓу Аталанта и Валенсија. ...
| | веќе видена | слични

Водачот на навивачите на Аталанта, испрати отворено писмо до претседателот на клубот Антонио Перкаси.„Бергамо и неговите граѓани сега се пред тимот. ...
| | веќе видена | слични

Навивачите на Аталанта се спротивставуваат на можноста сезоната да заврши во италијанската Серија А. И додека сè виси во воздух, и многумина во Италија ...
| | веќе видена | слични

Директорот на болницата во Бергамо, Лука Лорини, се согласува со теоријата дека вистинска „биолошка бомба“ експлодирала на фудбалскиот меч Аталанта – ...
| | веќе видена | слични

„Најголемата грешка се случи на 19 февруари, кога повеќе од 40.000 жители на Бергамо беа на стадионот Сан Сиро, на натпреварот меѓу Аталанта и Валенсија, ...
| | веќе видена | слични

Навивачите на калчолигашот Аталанта се против можноста за продолжување на сезоната во Серија А. Додека голем дел од Италија се надева дека по крајот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 184 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: