Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19


Градоначалникот на Бергамо, Џорџо Гори изјави дека сите 40.000 навивачи кои присуствувале на фудбалскиот натпревар Аталанта – Валенција, што се одржа на 19 ...
| | веќе видена | слични

Иако мечот на „Паркот на принцовите“ помеѓу ПСЖ и Борусија Дортмунд е одигран без присуство на навивачи, сепак голем број на фанови се собраа пред стадионот. ...
| | веќе видена | слични

Според шпанскиот весник по денешното тестирање сите резултати на 25 заболени претставници на Валенсија биле негативни. Пред само две недели, дури 35 % од ...
| | веќе видена | слични

Сите десет играчи и тренери на Валенсија кои беа позитивни на коронавирсот се опоравија од болеста. Шпанскиот прволигаш во средината на март објави дкеа 35 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гори: Сите 40.000 луѓе кои биле на натпреварот Аталанта – Валенсија се заразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: