Еди Рама излезе на улица во Тирана да се расправа со пензионери кои не седат дома

Албанскиот премиер Еди Рама вчера прошетал на неколку улици и пазари во Тирана да ја провери ситуацијата и да ги советува граѓаните да не излегуваат од дома. ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама во изјава за вториот канал на македонската државна телевизија рече дека Албанија испратила 30 медицински сестри и доктори во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Триесет здравствени работници од Албанија пристигнаа во Италија за да помогнат во борбата со коронавирусот. „Вие ни помагавте и нѐ поддржувавте 30 години и ова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска испрати уште една охрабрувачка порака до граѓаните за ситуацијата низ која поминува земјата со Ковид-19. – Имајте доверба, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Влада објави дека граѓаните ќе мора да бараат дозвола за да излезат по основните набавки. Премиерот Еди Рама кажа дека луѓето можат да аплицираат онлајн преку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Триесет албански лекари и медицински техничари отпатуваа за Италија за да им помогнат на нивните колеги во Бергамо во борбата против коронавирусот, јави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еди Рама излезе на улица во Тирана да се расправа со пензионери кои не седат дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: