БиХ: Иселеник во Данска ја отстапи својата куќа за болница, таксист бесплатно пазарува за многу луѓе…

Пандемијата на коронавирусот носи страшни проблеми, но од неа можеме да излеземе подобри како луѓе, да им се вратиме на вистниските човекови вредности, сметаат ...
| | веќе видена | слични

Активисти на волонтерскиот сервис на Кантоналниот штаб за цивилна заштита на Горажде, ги посетија и им дадоа пакети прехранбени и хигиенски производи во овие ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 159 | | | веќе видена

Владата побара разрешување на Лидија Димова, дали се работи за правилен или популистички потег? Вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски ...
сите 222 | | | веќе видена

Кумановскиот хирург д-р Драган Тасевски почина како последица на коронавирусот, потврдија денеска од Општата болница во Куманово. Од Центарот за јаво здравје ...
сите 214 | | | веќе видена

Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
сите 396 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БиХ: Иселеник во Данска ја отстапи својата куќа за болница, таксист бесплатно пазарува за многу луѓе…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: