Германија: Работи само еден хотел, за посебни гости – кралот на Тајланд со придружбата

Сите германски хотели се затворени поради корона-пандемијата, освен еден. Тајландскиот крал Маха Вајиралонгкорн (67) и неговата придружба – неколку жени и ...
| | веќе видена | слични

Контроверзниот тајландски крал Маха Вајиралонгкорн се самоизолирал во луксузен хотел во Гармиш-Партенкирхен на Алпите, заедно со придружбата. Сите хотели во ...
| | веќе видена | слични

Тајландскиот контроверзен крал Маха Ваџиралонгкорн (67) ужива во самоизолација во луксузен хотел сместен на Алпите.Кралот го резервирал целиот хотел со 4 ...
| | веќе видена | слични

Контроверзниот тајландски крал Маха Вајиралонгкорн се самоизолирал во луксузен хотел во Гармиш-Партенкирхен на Алпите, заедно со придружбата. Маха ...
| | веќе видена | слични

 Контроверзниот крал на Тајланд, кој има 4 жени, повторно го разбесни и разочара народот во својата земја. Маха Ваџиралонгкорн е крал на Тајланд од мај 2019 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тајландскиот крал Маха Вајиралонгкорн во екот на пандемијата на коронавирусот се самоизолираше во луксузен хотел во алпскиот резорт Гармиш-Партенкирхен во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Едно медицинско лице од Клиниката за инфективни болести е позитивно на коронавирус, соопшти на попладневната прес конференција министерот Венко Филипче.-На ...
сите 859 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Тепачите од Штип обвинението ќе го чекаат во затворот во Куманово. Судија на претходна постапка го прифати барањето на штипското обвинителство насилниците од ...
сите 176 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 360 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 565 | | | веќе видена

Во вторникот остварив телефонски разговор со премиерот на Република Словенија и лидер на нашата сестринска партија СДС, Јанез Јанша. Разменивме мислења и ...
сите 349 | | | веќе видена

Во ова тешко време кога сите се соочуваме со последиците од коронавирусот, државата прави се да се спаси секое едно работно место, секоја компанија и да ...
сите 439 | | | веќе видена

Лицитирањето на суми за буџетската дупка ги загрозува македонските позиции пред странските но и домашните кредитори, изјави во „Вин Вин“ на Телма, поранешниот ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија: Работи само еден хотел, за посебни гости – кралот на Тајланд со придружбата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: