Македонија ја надмина Кина по бројот на заразени на еден милион жители и сите соседни земји

Со новите 29 случаи на заразени со корона вирусот, Македонија стигна до бројата од вкупно 177 лица кои биле позитивни на Ковид 19. Тоа се 88 лица на еден ...
| | веќе видена | слични

Тоа значи дека на „прав пат“ ја надминавме бројката од 100 заразени на еден милион жители, со што постигнавме неславен рекорд во однос на соседните земји, ...
| | веќе видена | слични

Црн „јубилеј“ од вирусот КОВИД-19. Се започна на 1 декември во Вухан, каде избувна епидемија на коронавирусот, со која Кина се борше неколку месеци и е блиску ...
| | веќе видена | слични

Со најновите 24 заразени, Македонија го достигна бројот од 201 заразен од Ковид 19. Тоа значи дека на прав пат ја надминавме бројката од 100 заразени на еден ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн, изјави дека е ужасната од смртта на Џорџ Флојд, изразувајќи задоволство што граѓаните на нејзината земја изразија ...
сите 406 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 287 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 154 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 96 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 409 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија ја надмина Кина по бројот на заразени на еден милион жители и сите соседни земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: