Не сум исплашен, но мора да внимаваме: Еркан, лице од ранливата категорија граѓани

Својата тешка судбина, 28-годишниот Еркан Ќаил ја раскажа во искреното интервју за Женски Магазин. Неговата животна патека е тешка, но инспиративна. Поради ...
| | веќе видена | слични

Со Ангела Ѓоргиева модел, јутјуберка, блогерка разговаравме за новонастанатата ситуација, за тоа што се променило во нејзиниот живот и како истата влијае на ...
| | веќе видена | слични

Луѓето овде мислат дека сме среде вистинска апокалипса. Болниците се пребукирани, градовите застанати, животот е ставен на пауза. Да, сериозно е, но сè се ...
| | веќе видена | слични

Овие денови, денови на искушенија и страв, на исчекување, на конечен крај на пандемијата од чумата, секој е изолиран дома и секој се надева на добри вести. ...
| | веќе видена | слични

Не знам кој ден во изолација, деновите наликуваат едни на други. Надвор веќе почнува да се стоплува, дефинитивно пролетта на голема врата се спрема да влезе. ...
| | веќе видена | слични

Македонската пејачка Кристина Арнаудова, за Женски магазин зборува за последните активности на здружението „Проект Среќа“, дали здружението работи сега во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тепачите од Штип обвинението ќе го чекаат во затворот во Куманово. Судија на претходна постапка го прифати барањето на штипското обвинителство насилниците од ...
сите 175 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 361 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 570 | | | веќе видена

Во ова тешко време кога сите се соочуваме со последиците од коронавирусот, државата прави се да се спаси секое едно работно место, секоја компанија и да ...
сите 550 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 30 | | | веќе видена

Во вторникот остварив телефонски разговор со премиерот на Република Словенија и лидер на нашата сестринска партија СДС, Јанез Јанша. Разменивме мислења и ...
сите 91 | | | веќе видена

Лицитирањето на суми за буџетската дупка ги загрозува македонските позиции пред странските но и домашните кредитори, изјави во „Вин Вин“ на Телма, поранешниот ...
сите 117 | | | веќе видена

Во САД во последните 24 часа од корона вирус починале 1.169 лица соопштил американскиот Универзитет Џонс Хопкинс и додал дека тоа е досега најголем број на ...
сите 530 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не сум исплашен, но мора да внимаваме: Еркан, лице од ранливата категорија граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: