Неодамна жестоко се тепаа на терен: Сега Ембид прв со поддршка за Таунс (ВИДЕО)


Џоел Ембид и Карл Ентони Таунс беа исклучени на мечот меѓу Минесота и Филаделфија во НБА лигата поради жестока физичка пресметка, но сега „воените секири се ...
| | веќе видена | слични

Се тепаа меѓу себе и беа исклучени на мечот меѓу Минесота тимбервулфс и Филаделфија 76, но сите воени секири и недоразбирања се забораваат кога е животот во ...
| | веќе видена | слични

Првата ѕвезда на Минесота Тимбервулвс, Карл-Ентони Таунс се одлучи јавно да проговори и да се вклучи во борбата против коронавирусот откако неговата мајка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција апелираше сите пациентки кои доаѓаат на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје да ...
сите 248 | | | веќе видена

Со оглед на фактот што во некои општини е зголемено времето на чекање за земање на брис материјалите за испитување, во план сме да го зголемиме капацитетот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 309 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена

На владина седница ќе се разгледува и прашањето за продолжување на породилното отсуство на мајките бидејќи не можат да ги запишат бебињата во градинки, изјави ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неодамна жестоко се тепаа на терен: Сега Ембид прв со поддршка за Таунс (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: