Ромарио звучи апокалиптично: Во Перуџа долго време немам видено човек на улица


Ромарио Бензар вели дека ситуацијата во Италија е драматична со Коронавирусот, а тој и соиграчите веќе 17 дена се во самоизолација. Романскиот репрезентативец ...
| | веќе видена | слични

Екипата на „Слободен печат“ прошета низ главниот град за време на полицискиот час кој го воведе Владата поради вирусот кој сее страв ширум светот. Нашето ...
| | веќе видена | слични

Останато

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 287 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје вчера попладне поднесе предлог за издавање казнен налог против уште три лица поднесе, заради „Непостапување според ...
сите 287 | | | веќе видена

Додека државата, сите институции и граѓани се борат со здравствените и економски последици од коронавирусот, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ мора да ги ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 128 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски вчера го претстави вториот сет на економски мерки за справување со последиците од пандемијата на коронавирус. Обемниот пакет, ...
сите 375 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ромарио звучи апокалиптично: Во Перуџа долго време немам видено човек на улица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: