Корона вирусот зеде нови жртви: Уште двајца починати во Србија

Скопје, 30. март 2020 (Inpress) – Утрово се регистрирани 26 нови случаи на коронавирус во земјата- вкупно 285 дијагностицирани пациенти. Почина 1 пациент, 9 ...
| | веќе видена | слични

Нов смртен случај и нови 26 заболени од корона вирусот во земјава за изминатово деноноќие. Вкупната бројка на инфицирани од опасниот вирус се искачи на 285. ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа се регистрирани 26 нови случаи на коронавирус во земјата. Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 во земјата ...
| | веќе видена | слични

Изутрината се регистрирани 26 нови случаи на коронавирус во земјата, вкупно 285 дијагностицирани пациенти. Почина еден пациент, а девет пациенти се излекувани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 500 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Капацитетите на Градската општа болница „8 Септември“ се ставени во функција за потребите во справување со ширењето на инфекцијата на коронавирусот. Болницата, ...
сите 119 | | | веќе видена

Владата уште еднаш ги потсетува граѓаните за новите мерки. Од денеска, велат оттаму, стартува Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корона вирусот зеде нови жртви: Уште двајца починати во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: