Собранието на Косово изгласа недоверба на Владата на Курти


5 копии
2 копии

Лидерот на најголемата косовска опозициска партија, Демократската партија на Косово (ПДК), Кадри Весели одговори позитивно на поканата од претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уставниот суд на Косово ја оцени како неуставна одлуката на Владата во оставка на Албин Курти од 23 март, за ограничување на движењето на граѓаните, како мерка ...
| | веќе видена | слични

Таксата од 100 отсто на производите од Србија и Босна и Херцеговина на 1 април ќе биде укината и заменета со потполно реципрочни трговски и политички мерки, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на партијата Движење Самоопределување (ВВ) и премиер во оставка на Косово Албин Курти нема да одговори на поканата од претседателот на државата Хашим ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи на Косово денеска поднесе кривична пријава против претседателот на државата Хашим Тачи, поради тоа што тој повика да не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното обвинителство во Митровица покрена истрага во врска со изјавата на градоначалникот на јужниот дел од подолениот косовски град, Агим Бахтири, кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието на Косово изгласа недоверба на Владата на Курти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: