Села: Не чепкајте во џебовите на граѓаните


4 копии

Поранешниот советник во министерството за финансии, Бранимир Јовановиќ. Околу 100.000 семејства ќе бидат погодени од мерката за кратење на плати во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот советник во Министерството за финансии Бранимир Јовановиќ во гостување на Телевизија Телма истакна дека највисоката плата во државава е 250 илјади ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ако сакате да ја поттикнете економската активност мора да ја стимулирате потрошувачка, тоа е еден од основните постулати за справување со секоја криза, порача ...
| | веќе видена | слични

Според Петар Гошев, поранешниот гувернер на народна банка на Република Македонија, изјавите на лидерот на СДСМ Зоран Заев и претставниците на владата на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска истакна дека во овој момент на партијата не и се приоритет изборите и оти има законски обврски кога ...
| | веќе видена | слични

За ВМРО-ДПМНЕ приоритет е здравјето на граѓаните, потоа справувањето со економската криза поради пандемијата и на крајот се изборите, рече Мицкоски одговарајќи ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Свесен сум дека кратењето на платите во администрацијата е непопуларна мерка, но ова е ситуација во која не можеме да калкулираме, мора да се поставиме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали починатата родилка од Охрид, која е негативна на тестот за Ковид- 19 и на која, оперативно и беше извадено мртво бебе при породувањето, била вистински ...
сите 285 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 259 | | | веќе видена

Со Предлог за издавање казнен налог поднесен до Основниот суд Штип, Основното јавно обвинителство во Штип побара изрекување парична казна за едно лице поради ...
сите 259 | | | веќе видена

Градежниот сектор вработува 7% од вкупниот број вработени во македонската економија и во изминатите години беше една од главните движечки сили за нејзин раст. ...
сите 369 | | | веќе видена

Брачен пар од Струмичко што е сместен во карантин во Маврово, од синоќа се наоѓа на инфективното одделение во гостиварската болница. Двајцата се тестирани и се ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села: Не чепкајте во џебовите на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: