Во Турција над 2.400 инфицирани со Ковид-19, од кои 59 починаа


7 копии
7 копии

Турција мора да продолжи со производството во текот на пандемијата од коронавирусот за да го задржи извозот и снабдувањето на клучните производи, рече турскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Турција од полноќ ќе стапат на сила нови мерки во борбата против коронавирусот. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека сите меѓународни летови ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го промени министерот за сообраќај Мехмет Турхан по кратка постапка. Смената доаѓа во време кога Турција се бори против ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган повика повеќе од 80 милиони граѓани да применат „доброволен карантин“. Ги повика и да не ги напуштаат своите ...
| | веќе видена | слични

Сега по турската колонска вода – која е во скоро секое домаќинство, било во фрижидер или на плакар – има невидена побарувачка како оружје во борбата против ...
| | веќе видена | слични

За две до три седмици, Турција со добри мерки ќе ја надмине епидемијата на коронавирусот, рекол претседателот Реџеп Таип Ердоган во телевизиско обраќање до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Турција над 2.400 инфицирани со Ковид-19, од кои 59 починаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: