Дујовски за МИА: Вонредна состојба првенствено за да му се помогне на здравствениот систем


Првенствената цел на воведувањето на вонредната состојба е да му се помогне на здравствениот систем, побрзо и на поедноставен начин да се донесуваат одлуките ...
| | веќе видена | слични

„Во врска со каматата што ќе продолжи да се пресметува за време на одложениот период...Би сакал да објаснам дека нема друг начин да се постапи затоа што парите ...
| | веќе видена | слични

Глобалните енергетски трендови ги ставаат во фокусот климатските промени и недостигот на ресурси, па така развиените земји во моментов настојуваат да направат ...
| | веќе видена | слични

Кризата со коронавирусот ни го уништи секојдневието, а демократијата и пазарната економија се суспендирани. Луѓето се' повеќе се потпираат на државата, ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени со КОВИД-19 ширум светот се приближува до милион, а досега болеста однесе скоро 43.000 човечки животи. До ефикасна вакцина може да почекаме ...
| | веќе видена | слични

Многу американски сојузници Кинезите ќе ги прогласат за браќа откако ќе заврши пандемијата од коронавирусот и ќе сфатат дека Европската унија не е од корист, ...
| | веќе видена | слични

Би сакала да искажам посебна почит кон здравствените работници, моja личнa благодарност и благодарност од граѓаните на нашата земја за напорот што го правите ...
| | веќе видена | слични

1. Како новиот Коронавирус се пренесува од лице на лице? Новиот Коронавирус е вирус на респираторниот систем кој главно се шири преку близок контакт со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настрана од партиските препукувања за тоа кој ќе формира влада, една интересна најава во денешното партиско соопштение на СДСМ, може да вознемири многу судии. ...
сите 524 | | | веќе видена

Повеќе од 60 лица се уште се водат како исчезнати во Бејрут, четири дена по експлозијата во пристаништето, во која загинаа повеќе од 150 лица, изјави денеска ...
сите 465 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 256 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Роднини и пријатели трет ден по ред интензивно го пребаруваат пределот околу Белештевска Река во Повардарието и трагаат по Спасе Димовски, за кого веќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дујовски за МИА: Вонредна состојба првенствено за да му се помогне на здравствениот систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: