Филипче: Луѓето да не земаат терапија на своја рака


10 копии
5 копии

Многу малку знаеме за КОВИД-19, инфекцијата и болеста се сериозно непредвилдиви – само тоа е сигурно. Сепак, досегашното искуство покажа дека 80 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Компликациите кај дел од пациентите со Ковид 19, кои завршуваат фатално се заради задоцнето барање лекарска помош. Дел од граѓаните кријат дека имаат симптоми, ...
| | веќе видена | слични

Апелот на агенцијата уследи откако во Франција се регистрирани три смртни случаи, што можат да бидат поврзани со тие лекови. Триесетина тешки нус појави и три ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Терапијата за ковид-19 да не се зема на своја рака бидејќи можат да предизвикаат сериозни несакани последици, предупреди француската Агенција за лекови (АНСМ). ...
| | веќе видена | слични

Алемка Маркотиќ, директорка на Клиниката „Др. Фран Михајлевиќ“ во Загреб, во синоќешните вести на хрватската ТВ Нова, истакна дека вирусот Ковид 19 може да ...
| | веќе видена | слични

Може да се појави несакано дејство од терапијата што се дава на пациентите заболени од коронавирусот, предупредува денеска Агенција за лекови на Франција. Во ...
| | веќе видена | слични

Во време на пандемија од КОВИД-19 два лека се актулени во Македонија, па и на светско ниво – едниот е од групата на антималарици, тоа е хидроксихлорокин, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на прес-конференцијата на која што заедно со претседателот на Владата Оливер Спасовски и со д-р Владимир Микиќ од ...
сите 518 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од ...
сите 216 | | | веќе видена

За пациентите на домашно лекување важи истиот алгоритам како и за хоспитализираните, односно и тие треба да имаат два негативни теста за да се сметаат за ...
сите 185 | | | веќе видена

Регистрирани се 63 случаи на заболување меѓу здравствени работници, објави вечерва Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Пријавени се вкупно 15 нови случаи на ...
сите 146 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 133 | | | веќе видена

Почна со работа владиниот кол центар за компаниите и за граѓаните, кои со повик на бројот 02/324-8040, ќе можат да ги добијат сите информации за економските и ...
сите 407 | | | веќе видена

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Луѓето да не земаат терапија на своја рака

Од:
До кого (е-маил):
Порака: