Француските војници се повлекуваат од Ирак

2 копии
2 копии

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамед Џавад Зариф, го предупреди американскиот претседател Доналд Трамп дека Иран никогаш не почнува војна, но им ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ги предупреди Иран и неговите сојузници да не ги напаѓаат американските трупи или имотот во Ирак, наведувајќи ја ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп ноќеска ги предупреди Американците дека следат „две многу тешки недели“ во борбата против ширењето на коронавирусот и ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пентагон ќе испрати дополнителни 500 војници на американско-мексиканската граница , кои треба да помогнат во справувањето со ширењето на новиот коронавирус. На ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Исламската држава важеше за поразена терористичка организација, но сега гледа шанса во хаосот што поради коронавирусот ги зафати и Сирија и Ирак, пишува Дојче ...
| | веќе видена | слични

Коалициските сили предводени во САД се повлекоа во неделата од воената база на северот од Ирак, којашто беше цел на ракетниот напад кон крајот на ланскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Канада денеска им порача на САД дека е непотребно распоредување на воени трупи долж американско-канадската граница и покрај пандемијата со новиот коронавирус и ...
| | веќе видена | слични

Американскиот секретар за одбрана Марк Еспер издаде наредба за запирање на движењата на американската војска во странство во наредните 60 дена, во обид да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мобилната болница поставена во близина на Универзитетската Клиника за инфективни болести е подготвена да прими пациенти со коронавирус. Во неа, како што најави ...
сите 739 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 258 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 255 | | | веќе видена

Македонија ќе се спаси од коронавирусот, но нема да се спаси од беспарицата, сиромаштијата и економската криза поради катастрофалните економски мерки коишто ги ...
сите 502 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Француските војници се повлекуваат од Ирак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: