Учиме со Биби и Боби: За природата и планетите

Имам 22 години и сум мајка на две деца. Поголемото има 3 години, а помалото 10 месеци. Откако се роди малото, поголемото изгуби интерес и желба да биде со ...
| | веќе видена | слични

Вонредните мерки поради коронавирусот ги сместија учениците покрај своите родители наместо во училишните клупи. Сметам дека со години наназад постои „тивка ...
| | веќе видена | слични

Вежба за ученици од 4. одделение од предметот работа со компјутер подготви Владанка Димитрова-Урошева, едукатор во „Бибиверзум“. Преземете ја на Деца.мк.
| | веќе видена | слични

Планинарење, пливање, рафтинг, качување по карпи, посета на пештери и многу други спортски активности се редовна викенд-шема на семејството Цветковиќ од ...
| | веќе видена | слични

Без разлика на темпераментот и начинот на реагирање на детето, низ телефонските разговори со родители што бараат психолошка поддршка во оваа ситуација се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг го најави дневниот ред на утрешниот министерски совет, кој за првпат ќе се одржи на видео-конференција ...
сите 302 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 183 | | | веќе видена

На овој голем ден и денешен празник за владата на Заев, дојдовме да кажеме дека навистина „блескаме“. „Блескаме“ со тоа што буџетот е полн, секој граѓанин ќе ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Учиме со Биби и Боби: За природата и планетите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: