Потсетување на најголемите ретро хитови на некогашната тинејџeрска икона - Аврил Лавињ


 Ви се верува ли дека поминаа цели 18 години од почетоците на тинејџерскиот музички „бран“ на Аврил Лавињ? Веројатно повеќето од нас, особено генерациите на ...
| | веќе видена | слични

Баладата „My heart will go on“ е најголемиот хит во богатата музичка кариера на Селин Дион, дивата со ангелски глас која вчера го прослави 52. роденден. Селин ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Познатиот кантри пејачот Џо Дифи почина во неделата на 62 години, само два дена откако дознал дека е позитивен на ковид-19. – Кантри музичката легенда Џо Дифи ...
| | веќе видена | слични

Американскиот кантри пејач Џо Дифи кој врвот на кариерата ја доживеа во ’90, почина по компликации од коронавирус, соопшти неговиот издавач. Шеесет и ...
| | веќе видена | слични

Откако веќе две недели по ред членовите на српската рок група „Ван Гог“ под слоган „Кој пее зло не мисли“, секоја вечер одржуваат свирки во живо на Инстаграм и ...
| | веќе видена | слични

Денешниот ден во музичката историја, како на Балканот, така и на светско ниво, ќе го паметиме по создавањето на неколку исклучително квалитетни песни, но и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час не е трајно решение, доколку граѓаните не сфатат колку е важно почитувањето на мерките за ...
сите 380 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 393 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија, на која се гледа како ВМРО ДПМНЕ, протестира со скапи и луксузни возила. На протестите кои ги организира ВМРО ДПМНЕ ...
сите 27 | | | веќе видена

Договорот со Бугарија сепак ќе се менува. После едномесечно негирање, на крајот власта потврди дека ќе се согласи на бугарските барања по однос на јазикот, ...
сите 169 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потсетување на најголемите ретро хитови на некогашната тинејџeрска икона - Аврил Лавињ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: