Поради коронавирусот, клучевите од новокупените автомобили во Кина се доставуваат со дрон


Купувачите на нови автомобили во Кина, заради мерката социјална дистанца како превенција од ширење на коронавирусот, клучевите од новокупените автомобили ги ...
| | веќе видена | слични

Ниту вонредната состојба, полицискиот час кој го воведе Владата како мерка против ширење на коронавируост кои го замреа движењето во земјата, како и з не го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту полицискиот час кој го воведе владата како мерка против ширење на коронавируост не го исчистија воздухот во нашата држава, како тоа што се случи во многу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Додека овој вид  живот ги комплицира некои работи што претходно ги земавме здраво за готово, сепак е можно. Точно, потребно е малку имагинација и знаење, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 183 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 138 | | | веќе видена

Радовишкото обвинителство обвини 11 лица за непочитување на одлуката за забрана и посебен режим на движење на територијата на Република Македонија, соопштија ...
сите 304 | | | веќе видена

Почнувајќи од 20 март, односно кога почнуваат да се чувствуваат ефектите од здравствените мерки преземени за спречување на ширење на корона вирусот, се ...
сите 195 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија го донесе вториот пакет економски мерки кои имаат за цел побрзо и поефикасно справување со економските последици од ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради коронавирусот, клучевите од новокупените автомобили во Кина се доставуваат со дрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: