Заев апелира: Економските штети од епидемијата на коронавирусот допрва доаѓаат

На гостувањето во дневникот на телевизија Сите, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, апелираше дека штетите од коронавирусот доправа доаѓаат од месец април, како врз ...
| | веќе видена | слични

Во гостувањето во емисијата „Економски магазин“ на Алсат М, техничкиот премиер Оливер Спасовски говореше за економските мерки кои се донесоа усвојуваат поради ...
| | веќе видена | слични

Концептот за одложување на кредитите е добар, и тоа е помошта што треба на граѓаните и на фирмите да им ја понудиме во овој момент. Тоа е помош од државата, ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот премиер на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски во рамките на емисијата „Економски магазин“ на Алсат М во однос на економските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во вечерашната емисија Топ тема на телевизија Телма истакна дека, граѓаните ќе треба да платат дополнителни камати за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Техничкиот премиер премиер Оливер Спасовски во гостување на телевизија Телма истакна дека вториот сет на мерки се за помош на реалниот сектор и на економијата, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
| | веќе видена | слични

Уредбите за помош на граѓаните кои работат во малопродажбата и занаетчиите ќе бидат донесени утре, изјави вечерва премиерот Оливер Спасовски, посочувајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Оливер Спасовски, техничкиот премиер на Македонија, на вечерашното гостување во емисијата „Топ Тема“ на Телма рече дека евентуално нови мерки на ограничувања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 586 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 491 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 94 | | | веќе видена

Лицитирањето на суми за буџетската дупка ги загрозува македонските позиции пред странските но и домашните кредитори, изјави во „Вин Вин“ на Телма, поранешниот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев апелира: Економските штети од епидемијата на коронавирусот допрва доаѓаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: