УШТЕ ЕДНА ЗАБРАНА: Нема движње од 16 до 05 часот за викендите


Корона вирусот не штеди никого. Утринава на Клиниката за инфективни болести починал 31 годишен скопјанец како последица на ковид 19 а со заразста не се изборил ...
| | веќе видена | слични

Двајца мажи на возраст од 31 и 91 година, двајцата од Скопје, починаа денеска од коронавирусот, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. ...
| | веќе видена | слични

Во врска со тоа колку тестирања се направени откако е започната кризата со пандемијата од Ковид-19 во земјава, Филипче рече дека заклучно со вчерашниот ден ...
| | веќе видена | слични

Две лица починале изминатото деноноќие на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби со што вкупната бројка на починати во земјава од појавата на ...
| | веќе видена | слични

На инфективната клиника се примени тројца пациени од Скопје и Куманово. Во моментот се хоспитализирани вкупно 49 пациенти, седум се со потешка клиничка слика – ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција одговарајќи на новинарски прашања рече дека засега не се планирани масовни тестирања меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УШТЕ ЕДНА ЗАБРАНА: Нема движње од 16 до 05 часот за викендите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: