Без ребаланс на буџетот ќе се прераспределуваат пари по министерствата

Не со ребаланс туку во вонредна состојба каква што е сега буџетските корисници, па и Владата можат да ги менуваат буџетите со прераспреедлба на парите од една ...
| | веќе видена | слични
7 копии

ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог до Владата за поголема поддршка на погодените бизниси, актуелната помош е недоволна Нема ниту еден субјект кој ги пофали економските ...
| | веќе видена | слични

Ние имаме конкретни предлози кои до сега се неприфатени. Токму затоа ќе се бориме и понатаму да се издејствуваат мерки кои навистина ќе му помогнат на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Даночните обврзници кои остваруваат доход од самостојна дејност и обврзниците на данокот на добивка можат да бидат ослободени од плаќање на аконтации, со цел ...
| | веќе видена | слични

Обврзниците на данок на доход од самостојна дејност и данокот на добивка имаат право да бидат ослободени од плаќање на месечни аконтации за март, април и мај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фирмите кои директно се погодени од економската криза предизвикана од корона вирусот и кои трпат штети, нема да плаќаат аконтации за данокот на добивка за три ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на Влада е усвоена и Уредба со законска сила за примена на Законот за даночна постапка за време на вонредна состојба, како мерка за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 197 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без ребаланс на буџетот ќе се прераспределуваат пари по министерствата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: