Од Планинската спасителна служба со апел до сите вљубеници во планините: ОСТАНЕТЕ ДОМА!

Охрид, 25. март 2020 (Inpress) – Од Планинската спасителна служба со апел до сите вљубеници во планините, алпинисти, планинари, скијачи, велосипедисти, ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Поради новонастанатата ситуација, а во согласност со препораките за превенција на здравјето и намалување на штетите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Волонтерите на дебарската Општинска организација на Црвениот крст, по воведувањето на мерките и препораките за заштита од ширењето на коронавирусот, направиле ...
| | веќе видена | слични

Здружението на пензионери Битола, ги известува сите пензионери од Битола, Новаци и Могила, дека е во постојана координација со Црвениот крст Битола и Општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 148 | | | веќе видена

Венко Филипче, министерот за здравство, објави дека во последните 24 часа починати се петмина од корона вирусот, од кој четворица на Клиниката за инфективни ...
сите 197 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 7/8 април по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 ...
сите 402 | | | веќе видена

Од денеска стартуваат дополнителните мерки за ограничување на движењето на граѓаните согласно Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Планинската спасителна служба со апел до сите вљубеници во планините: ОСТАНЕТЕ ДОМА!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: