Принцот Чарлс инфициран со коронавирус, палатата потврди дека е во изолација


Лондон, 25. март 2020 (Inpress) – Британскиот принц Чарлс е тестирана на коронавирус и неговиот наод е позитивен. Принцот од Велс има 71 година, со многу слаби ...
| | веќе видена | слични

Принцот Чарлс закрепна од инфекцијата Ковид-19, што пред неколку дена соопшти официјално и кралското семејство. Чарлс, кој е прв во редот за британскиот ...
| | веќе видена | слични

71-годишниот принц Чарлс се опорави од коронавирусот, а тоа пред неколку дена го потврдија и од британското кралско семејство. Принцот Чарлс кој е прв во редот ...
| | веќе видена | слични

Британскиот принц Чарлс (71) првпат се обрати пред јавноста по закрепнувањето откако се утврди дека е позитивен на коронавирусот. Принцот се обрати преку ...
| | веќе видена | слични

Принцот Чарлс зборува за прв пат по излегувањето од самоизолација. 71-годишниот наследник на тронот, кој со тестирањето покажа дека е позитивен на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Неодамна имав инфекција со коронавирус, за среќа со релативно благи симптоми и сега сум на другата страна на болеста, но сепак во не помалку социјална ...
| | веќе видена | слични

„Поминавме во карантин, но сега не можеме да си одиме дома. Само треба да се справиме со тоа. Покрај тоа, ние сме добри и благодарни сме за тоа. Мислам дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали починатата родилка од Охрид, која е негативна на тестот за Ковид- 19 и на која, оперативно и беше извадено мртво бебе при породувањето, била вистински ...
сите 285 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 259 | | | веќе видена

Со Предлог за издавање казнен налог поднесен до Основниот суд Штип, Основното јавно обвинителство во Штип побара изрекување парична казна за едно лице поради ...
сите 259 | | | веќе видена

Градежниот сектор вработува 7% од вкупниот број вработени во македонската економија и во изминатите години беше една од главните движечки сили за нејзин раст. ...
сите 369 | | | веќе видена

Брачен пар од Струмичко што е сместен во карантин во Маврово, од синоќа се наоѓа на инфективното одделение во гостиварската болница. Двајцата се тестирани и се ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцот Чарлс инфициран со коронавирус, палатата потврди дека е во изолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: