Црвен крст Охрид од денес нуди психосоцијална помош и поддршка

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Поради новонастанатата ситуација, а во согласност со препораките за превенција на здравјето и намалување на штетите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 28. март 2020 (Inpress) – Најефикасна и во моментов единствено достапна и применлива „вакцина“ против коронавирусот и неговото ширење е да се остане ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Велес денеска излезе со информација до сите општествено одговорни компании, правни и физички лица дека можат да извршат уплата на парични средства кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кризниот општински штаб во Велес на вчерашната седница констатирал и ја потврдил бројката на три лица заболени од корона вирус на територијата на ...
| | веќе видена | слични

Воедно во текот на вчерашниот ден обезбедил и просторија  за Мобилната екипа на Центарот за јавно здравје за земање на брис на лицата кои биле во контакт со ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 26. март 2020 (Inpress) – Имајќи ги предвид препораките за заштита и за превенција од новиот Коронавирус, охридскиот Црвен крст со своите мобилни тимови ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. март 2020 (Inpress) – Од Планинската спасителна служба со апел до сите вљубеници во планините, алпинисти, планинари, скијачи, велосипедисти, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црвен крст Охрид од денес нуди психосоцијална помош и поддршка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: