(видео) РУСКИ КОНВОЈ ВО ЕУ И НАТО: Русија донесе помош со 15 авиони, против Ковид-19 за Италија, која во Бергамо ја носат 22 воени камиони


Рускиот тим за одговор на коронавирус составен од медицински експерти и специјалисти на руското Министерство за одбрана денеска во конвој се упатија од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Критиката од САД насочена кон помошта на Русија за Италија во борбата против коронавирусот е неоснована, цинична и неморална“, изјави рускиот амбасадор во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руските лекари кои стигнаа во Ломбардија за да им помогнат на Италијанците во лекувањето на пациентите заразени со коронавирус, утврдиле неколку, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руските доктори кои што пристигнале во Ломбардија за да им помогнат на Италијанците во лечењето на заразените пациенти од коронавирусот, утврдиле неколку ...
| | веќе видена | слични

Рускиот амбасадор во САД, Анатолиј Антонов истакна дека критиките на сметка на руската помош за Италија против Ковид-19 се неосновани, неморални и цинични. Тој ...
| | веќе видена | слични

Критиките на сметка на руската на руската помош за Италија против коронавирусот се неосновани, цинични и неморални, смета амбасадорот на Русија во САД, ...
| | веќе видена | слични

Болницата денеска е поставена за лекување на пациентите со коронавирус во Бергамо. Според руското Министерство за одбрана (МО), болницата се очекува да прима ...
| | веќе видена | слични

Припадници на руските воени сили заедно со италијанските карабиљери интензивно вршат дезинфекција во делови од италијанската област Ломбардија која е ...
| | веќе видена | слични

Руските воени специјалци, заедно со италијанските колеги, дезинфицирале три дома за стари лица во северната италијанска покраина Ломбардија, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 301 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 507 | | | веќе видена

Прилепчанецот Рубин Лефтер кој работи во Судот реши јавно да објави дека е заразен од корона и оти е хоспитализиран во прилепската болница. Тој бара и сите кои ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(видео) РУСКИ КОНВОЈ ВО ЕУ И НАТО: Русија донесе помош со 15 авиони, против Ковид-19 за Италија, која во Бергамо ја носат 22 воени камиони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: