Нови осум случаи со коронавирус во Косово, заразени вкупно 71 лице

10 копии

Институтот за јавно здравство на Косово (ИШПК) информира вечерва за 13 нови случаи кои, од извршените испитувања во текот на денот, резултирале позитивни на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првото лице од Косово кај кое беше откриено присуството на Ковид-19, 77-годишен маж од Витина, и во второто испитување во Инфективната клиника на Клиничкиот и ...
| | веќе видена | слични
23 копии
3 копии

Во Клиничкиот центар во Војводина почина жена, тоа е официјално 14 жртва на коронавирусот во Србија. Ова е четврт случај на починат од околината на Војводина. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тројца од вкупно 45-мината испитаници кои беа тестирани денеска во Лабораторијата за молекуларна микробилогоја на Институтот за јавно здравство на Косово ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Инфективната клиника на Клиничкиот и универзитетски центар на Косово објави дека едно од лицата кои вчера се дијагностификувани со коронавирус е медицинска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови осум случаи со коронавирус во Косово, заразени вкупно 71 лице

Од:
До кого (е-маил):
Порака: