Агентот Гарсија: Реал немаше доволно трпение со него, тој ќе стане најдобар во светот


Реал Мадрид во 2017-та година издвои солидна сума на пари за Тео Ернандез и успеа да му го „украде“ играчот на лутиот градски ривал Атлетико, но само две ...
| | веќе видена | слични

Ројстон Дренте некогаш важеше за еден од најпреспективните фудбалери на светот. На Европското младинско првенство во 2007 година експлодира со своите игри, па ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот спортски весник „Марка“ објави текст со наслов „Проклета архива“, во кој потсети на некои стари изјави кои од денешен аспект изгледаат многу ...
| | веќе видена | слични

Аргентинецот Макси Родригез го навлече бесот на Рафаел Бенитез веднаш откако дојде во Ливерпул кога му признал дека го излажал само за да не го стопира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дани Себалјос направи трансфер во летниот преоден рок за да ја добие минутажата која не му беше загарантирана кај Зинедин Зидан, но позајмицата во Арсенал се ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот аргентински фудбалер лани ја заврши кариерата во својата земја, поточно во Њуелс Олд Бојс, меѓутоа открива една голема пикантерија во неговиот ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид е гигант, „кралевите“ се најголемиот клуб во светот, тука нема дилеми, но дали и таков клуб може да си дозволи грешка при купување на нов играч? По ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 500 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Од денеска стартуваат дополнителните мерки за ограничување на движењето на граѓаните согласно Одлуката за забрана за движење на граѓаните во целата територија ...
сите 255 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 148 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Агентот Гарсија: Реал немаше доволно трпение со него, тој ќе стане најдобар во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: