Падна владата во Приштина: Албин Курти повеќе не е премиер на Косово


Косовскиот парламент, на вонредна седница, изгласа недоверба на владата на премиерот Албин Курти што како точка на дневниот ред беше поднесена од пратениците ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Косово Хашим Тачи изјави дека досега нема добиено покана да се јави пред Специјалниот суд за воени злосторства во Косово, чие седиште е во ...
| | веќе видена | слични

Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Косово оцени денеска дека одлуката на Владата на Албин Курти да ја замени со реципроцитет кон Србија таксата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Амбасадата на САД во Приштина соопшти денеска дека косовските власти добиле јасен сигнал од САД дека таксите за стока од Србија и БиХ мора да бидат целосно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државите во светот се во војна со коронавирусот, за чие лечење, терапијата и вакцината сè уште се бараат. Владите во одредени балкански држави користат разни ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер во оставка Албин Курти по денешната средба со претседателот на државата, Хашим Тачи изјави дека на соговорникот јасно му го пренел ставот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 498 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 236 | | | веќе видена

Бројот на починати и заболени секој ден се зголемува. Медицинскиот персонал со натчовечки напори се бори за секој живот, но изостанува навремено и обмислено ...
сите 327 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Падна владата во Приштина: Албин Курти повеќе не е премиер на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: