Димитров: Ако веќе не помагате, аман не одмагајте во вонредна состојба

„Во време кога ресурсите, напорите, вкупната енергија на целата нација се насочени во борбата против коронавирусот, опозицијата се однесува небаре е друг, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) оцени дека кризата во врска со пандемијата на коронавирус на Западен Балкан се користи за да се тврди дека ...
| | веќе видена | слични

Kина и Русија ја користат глобалната криза на коронавирус за ширење лажни, извештаи и други дезинформации, се вели во најновото истражување од тимот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, денеска предупреди за зголемениот број лажни вести кои кружат за заразата со Ковид-19. Таа ...
| | веќе видена | слични

Пратеници во Европскиот парламент ги повикаа лидерите на ЕУ да ги засилат мерките во борба против руските и кинеските кампањи за дезинформација, насочени кон ...
| | веќе видена | слични

Лажните вести ги спречуваат напорите за сузбивање на пандемијата, според Европскиот парламент, изјавувајќи дека појавата на коронавирусот создала богатство на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лаги, манипулации, неосновани обвинувања и ширење страв и паника се единствените политики на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Во овој тежок период за сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Владата донесе одлука со која децата со посебни потреби ќе може да бидат изнесени надвор за време на забраната за движење преку работната недела и викендите. ...
сите 373 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 500 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 144 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши влезе во војна со угостителите по вчерашната прес-конференција на која тие порачаа дека нема да ги користат државните ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Ако веќе не помагате, аман не одмагајте во вонредна состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: