Запознајте ги секојдневните херои на пандемијата

3 копии

Во овие тешки времиња, кога многумина внимаваат за своја безбедност и своето здравје, надвор остануваат многу гладни бездомни кучиња кои секојдневно страдаат. ...
| | веќе видена | слични

Ограничувањата на движењето, апелите на властите да се остане дома и стравот кој се создаде поради пандемијата со новиот коронавирус, ги натера граѓаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коронавирусот може да има директно влијание врз постарата популација, но помладите генерации поради овој вирус веројатно ќе ги променат навиките за трошење. ...
| | веќе видена | слични

Пренесуваме интегрално соопштение на Асоцијацијата за е-трговија Деновиве сите ние сме изложени на невообичаени услови поради пандемијата на коронавирус ...
| | веќе видена | слични

Негативните ефекти од појавата на коронавирусот ги чувствуваат и луѓето и компаниите, па мора да го променат нивниот начин на дејствување и живеење. Една од ...
| | веќе видена | слични

Како што Италија влегува во третата недела под карантин по појавата на Ковид-19, чувството на непријатност, изолација и осаменост почнува да го зема својот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на месецов, соопшти Министерството за ...
сите 661 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 71 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 261 | | | веќе видена

Владата не може да посегне по Вториот пензиски столб. Вториот пензиски столб се пари на секој осигуреник лично, напиша премиерот Оливер Спасовски на својот ...
сите 392 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија го донесе вториот пакет економски мерки кои имаат за цел побрзо и поефикасно справување со економските последици од ...
сите 147 | | | веќе видена

Една текстилна компанија од Прилеп е затворена и сите вработени се ставени во cамозилација поради зapaза со кopoна вирус на една 59 годишна вработена. ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запознајте ги секојдневните херои на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: