Нолито: Жена ми купи камион тоалетна хартија


Фјудбалерот на Челси, Педро, денеска изјави дека му недостасуваат неговите деца кои не може да ги види поради пандемијата на коронавирусот. Децата на Педро се ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски во интервју за Телевизија 24 зборуваше за ситуацијата со Ковид-19 во Шпанија, земја како и Италија која ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Барселона, Жерард Пике изјави дека сите во Шпанија мора да бидат обединети за да го соборат коронавирусот. Дефанзивецот на Барса истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Голманот на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски, се уште е во Мадрид, останувајќи во домашна изолација согласно препораките на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Лука Циндриќ ги минува деновите затворен во својот дом во Барселона и во изјавата за хрватските медиуми очекувано потенцирал дека едвај чека да се врати на ...
| | веќе видена | слични

По разговорот со Енис Барди кој се наоѓа во Валенсија, нашата редакција денес го контактираше и Александар Трајковски кој е во Палма Де Мајорка. Шпанија е ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот голгетер во ова време на пандемија покаѓжува голема општествена одговорност, останува дома сам, далеку од децата и сопругата. Илија Несторовски ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец и член на Леванте, Енис Барди даде ексклузивно интервју за нашиот портал. Барди моментално се наоѓа во Шпанија, второто најголемо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нолито: Жена ми купи камион тоалетна хартија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: