Летните температури тешко ќе го спречат ширењето на коронавирусот

2 копии
2 копии

Земјите-членки кои ги засноваа своите мерки за итни случаи врз извештаите на Светската здравствена организација, наместо врз проценките за ризик на Европскиот ...
| | веќе видена | слични

Важно е да се постави ова прашање, затоа што некои меѓународни организации порано ги вклучија алармите многу порано. Тогаш, каква е мотивацијата на Европскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од почетокот на јануари 2020 година, Европскиот центар за превенција и контрола на болести (ЕЦДЦ) спроведува редовни проценки на ризик на коронавирус, кои беа ...
| | веќе видена | слични

Не е сосема сигурно дека новиот коронавирус ќе исчезне во текот на летото, соопшти денеска Европската агенција за контрола и спречување на болестите – ЕЦДЦ. ...
| | веќе видена | слични

Доколку вирусот продолжи да се шири со сегашното темпо, наскоро може да се случи дека во повеќето земји-членки на ЕУ ќе нема доволно кревети во единиците за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зголемувањето на бројот на дијагностицирани во изминатите денови се должи на непочитување на рестриктивните мерки од претходната фаза рече вечерва техничкиот ...
сите 306 | | | веќе видена

Датумот на изборите е детерминиран со уредбата со законска сила која има важење до завршување на вонредната состојба. Во оној момент кога ќе заврши вонредната ...
сите 426 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, три месеци по дијагностицирањето на првиот случај со коронавирусот во нашата држава, оцени дека епидемијата е целосно ...
сите 245 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 227 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 104 | | | веќе видена

Само Костадин Костадинов може да излезе и да бара брзи избори во ден кога имаме 3 нови мртви од коронавирус, се вели со соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.Во ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Летните температури тешко ќе го спречат ширењето на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: