Мојсоски: Во Идризово нема никакви индикации за коронавирусот, секој нов затвореник се става во изолација

2 копии

Тројца лекари и четири медицински сестри се задолжени во моментов за здравствената состојба на над 1150 затворениците во најголемиот затвор во Северна ...
| | веќе видена | слични

Амнести Интернешнл денеска изрази загриженост во врска со „катастрофалните последици“ од можното ширење на епидемијата на коронавирусот во руските затвори, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијансата за Албанците бара привремено да се ослободат затворениците и да се изврши контрола и тестирање на сите затвореници од корона вирусот. Освен тоа, од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бидејќи нашата држава е во вонредна состојба и се бори против коронавирусот, речиси ро ги заборавивме затворениците. Друго место каде што би можело да има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одделот за правда при Алијансата за Албанците изразува загриженост за една категорија на луѓе, граѓани на РСМ како сите нас. Бидејќи нашата држава е во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мојсоски: Во Идризово нема никакви индикации за коронавирусот, секој нов затвореник се става во изолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: