Повеќе општествено-одговорни компании донираат маски и други производи за Општина Куманово и за Болницата


Повеќе општествено-одговорни компании донираа маски за Општина Куманово и за Болницата, информираа од локалната власт и од Јавната здравствена установа. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење ...
| | веќе видена | слични

Според известувањето од локалната самоуправа, веќе се затворени сите повеќенаменски игралишта во Кочани и во Оризари, по примерот на детските, кои не се  во ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот кризен штаб Куманово на денешната 17-та седница побара од Владата да прогласи кризна состојба во Куманово и да воведе посебен контролен режим на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Кочани ќе ги засили заштитните мерки против ширењето на коронавирусот, откако министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека во Кочани е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Куманово повторно бара прогласување кризна состојба во градот. Бараaт од Владата да воведе посебен контролен режим на сите влезови и излези во градот ...
| | веќе видена | слични

Кумановскиот кризен штаб денеска повторно побарфа од бнадлежните да се прогласи кризна состојба на целата територија на Општина Куманово за да се спречи ширење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе општествено-одговорни компании донираат маски и други производи за Општина Куманово и за Болницата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: