За јакнење на капацитетите на МВР намален приправничкиот стаж на полицајците

За зајакнување на капацитетот на Министерството за внатрешни работи Владата донесе уредба со која траењето на приправничкиот стаж на полицаец – приправник се ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Македонија денеска треба да ја одржи седница 33-тата седница. Како што е најавно од владината прес-служба, седницата ќе почне во 11:00 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Во Секретаријатот за европски прашања (СЕП) денеска се одржа конститутивната седница на Координативно тело за координирањето на штабовите на единците на ...
| | веќе видена | слични

Покрај редовните заклучоци за конституирање на работата на телото и утврдување на нејзиниот делокруг на работа, уште на самата конститутивна седница ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на седница ја разгледа и ја усвои информацијата за привремена пренамена на расположливите ИПА-средства од соодветните девизни сметки наменети за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Владата на својата денешна седница разгледа и донесе Протоколот за влез во Македонија на странски дипломати акредитирани во земјата и членовите на нивните ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска ќе одржи седница на која се очекува да бидат разгледувани мерки во врска со прогласената вонредна состојба за справување со коронавирусот. За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 247 | | | веќе видена

Пандемијата со Ковид-19 и домашната самоизолација не смее да биде изговор за толеранција или зголемување на домашното насилство. Да не дозволиме уште една жена ...
сите 92 | | | веќе видена

Штипското основно јавно обвинителство побара казна за жител на овој град на кој откако му бил направен тест за коронавирус, го напуштил домот и отишол на ...
сите 364 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 117 | | | веќе видена

Три сценарија подготви државата за справување со последиците предизвикани од коронавирусот во економијата. Основите сценарија – поволно, неповолно и ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За јакнење на капацитетите на МВР намален приправничкиот стаж на полицајците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: