Викендов полициски час од 16 до пет часот наутро - 2.000 евра казна за непочитување


Бројот на заболени порасна на 177. Околу последните информации за состојбата со коронавирусот во живо ја вклучуваме Михаела Димовска ... Меѓу ново заболените ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска, на редовната прес-конференција за состојбата со коронавирус во земјава, информираше дека доцна синоќа се ...
| | веќе видена | слични

Институтот за физикална медицина и рехабилитација во Козле престанува со работа, не прима повеќе пациенти, двајца од дијагностицираните се префрлени на ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во овој момент се лекуваат 54 пациенти, четворица се во критична состојба, а 20 освен редовната ...
| | веќе видена | слични

Четворица пациенти на Инфективната клиника се во критична состојба. Двојно е зголемен капацитетот на пунктовите за тестирање во Скопје .До крајот на неделата ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, кажа дека сè уште има слободен капацитет на Клиниката за инфективни болести, имајќи предвид дека исполнетоста е 50 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викендов полициски час од 16 до пет часот наутро - 2.000 евра казна за непочитување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: